Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 46'ncısı düzenlenen ve televizyonculuk sektöründe en prestijli ödüllerden biri kabul edilen Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. Finale kalan Türk yapımları ve oyuncular, gecede ödül alamasa da kırmızı halıda hem yabancı basından hem de katılımcılardan büyük ilgi topladı. Uluslararası Emmy Ödülleri'nin kazananları ise şöyle...

Bu yıl 46'ncısı düzenlenen ve televizyonculuk sektöründe en prestijli ödüllerden biri kabul edilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'taki Midtown Hilton Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü Danimarkalı oyuncu Lars Mikkelsen aldı. Mads Mikkelsen ile kardeş olan oyuncu, ödülü Ride Upon the Storm diziyle kazandı.

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne Alman Aktris Anna Schudt layık görüldü. En İyi Drama Dizisi Ödülü İspanyol yapımı La Casa De Papel'in oldu. En İyi Dizi Ödülü, Portekiz yapımı Ouro Verde'ye gitti. En İyi Komedi Dizisi kategorisinde İsrail yapımı Nevsu Emmy Ödülü'nü kazandı. 'Goodbye Aleppo' belgesel dalında en iyi yapım gösterildi. Man in an Orange Shirt adlı yapım, En İyi Mini Dizi kategorisinde ödül aldı. Ödül törenine Tolga Sarıtaş ile Tuba Büyüküstün de katıldı. "Söz" dizisindeki performansı ile "En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde aday gösterilen Tolga Sarıtaş, yaptığı açıklamada, "Emmy International çok prestijli bir ödül. Burada özellikle Türkiye'yi temsil etmek, burada olmak çok güzel bir duygu." dedi. Rol aldığı "Cesur ve Güzel" dizisi "En İyi Dizi" kategorisinde finale kalan Tuba Büyüküstün de yaptığı açıklamada, daha önce de bu ödüle "En İyi Kadın Oyuncu" dalında aday gösterildiğini, bunun ikinci deneyimi olduğunu belirtti.

Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, emmy odulleri sahiplerini buldu, uluslararasi-emmy-odulleri-sahiplerini-buldu, Uluslararası Emmy  Ödülleri etiketleri ile Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha