İstanbul Filarmoni Derneği’nden genç piyanistlere çağrı

İstanbul Filarmoni Derneği’nden genç piyanistlere çağrı

İstanbul Filarmoni Derneği, bu sene ikinci defa düzenlediği müzik yarışmasında memleket çapında genç piyanistlere müracaat çağırısında bulundu. İdil Biret'in jüri başkanı olduğu yarışmaya nihayet müracaat tarihi 8 Şubat.

İstanbul Filarmoni Derneği, 4-10 Mart 2019 tarihleri arasında ulusal düzeyde bir piyano yarışma düzenliyor. Geçtiğimiz sene ilk defa yaylı çalgılar için yapılan ve Cihat Aşkın’ın başkanlığında gerçekleşen yarışma bu defa genç piyanistleri ödüllendiriyor. Yarışmanın jüri başkanlığını ülkemizin en mühim piyanistlerinden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı İdil Biret üstleniyor. seçici kurul üyeleri ise, Prof. Judith Uluğ, Ali Darmar, Prof. Metin Ülkü, Doç. Gökhan Aybulus, Dr. Aydın Karlıbel, Can Okan ve Eren Aydoğan. BİRİNCİYE 10 BİN TL ÖDÜL Faruk Erengül’ün desteğiyle 15-30 yaş arasındaki gençlerin katılımına açık olan yarışmanın birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 7 bin 500 TL, üçüncülük ödülü ise 5 bin TL. Yarışmanın birincisi ayrıca İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın 29 Mart 2019 tarihli konserinin de solisti olacak. İTÜ MIAM Salonları'nda gerçekleşecek yarışma için nihayet müracaat tarihi 8 Şubat 2019.

İstanbul Filarmoni Derneği’nden genç piyanistlere çağrı içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, genç piyanistler, İstanbul Filarmoni Derneği, müzik yarışması, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı etiketleri ile Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha