Diş hekimlerinden ‘Tebessüm’ sergisi

Diş hekimlerinden ‘Tebessüm’ sergisi

Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunan Karapürçek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan hekimler ve personel tarafından 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı.

Sağlık merkezinde açılan sergide, "Güler yüzlü sağlık çalışanı" teması kapsamında sağlık merkezinde çalışan personelin gülerken çekilen fotoğrafları yer aldı. Serginin açılışında konuşan Karapürçek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ferda Sözen, "Güler yüzlü sağlık çalışanı" ilkesini benimsediklerini belirtti. Sergide tüm personelin fotoğrafının yer aldığını anımsatan Sözen, "Diş hekimleri ile hasta grupları çok yakın bir ilişki içinde. Mesleğimizi çok büyük özverilerle yapıyoruz. Hastaların haklarına çok dikkat ediyoruz.Vatandaşlarımızın da bize gülümseyerek gelebilmelerini istiyoruz." diye konuştu. Sergide fotoğrafı yer alan Çene Cerrahı Meliha Kaya Rmouch ise diş hekimliğinin meşakkatli bir meslek olduğunu söyledi. İnsanların ağız ve dişlerini gösterdiğinde yaşadığı sıkıntıları anladıklarını dile getiren Rmouch, "Fotoğraflarımızı çektirirken kendi ağzımızı göstermemizin aslında ne kadar zor bir durum olduğunu anladım. Hastalarımızın yerine kendimizi koyarak empati yapabildik. Herkes için sağlıklı gülüşler diliyorum." ifadesini kullandı. Sergi, hafta sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

"Çalışanlar şiddeti hak etmiyor"

Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin, vatandaşların da kamu hizmeti sunanlara yaklaşımının son derece olumlu olması gerektiğini belirterek, "Son günlerde gördüğümüz özellikle sağlık, eğitim ve diğer sektörlerde yaşanan şiddet olaylarını çalışanlar hak etmiyor." dedi. Zengin, programda yaptığı konuşmada, Türkiye'de özellikle son yıllarda özveriyle çalışan personel sayesinde kamu hizmetlerinin kalitesi ve vatandaş memnuniyetinde artış olduğunu söyledi. Vatandaşın kamu hizmeti sunanlardan beklentisinin yükseldiğini ve farklılaştığını aktaran Zengin, bu nedenle bugün kamu çalışanlarının mesleki donanımları ve insan ilişkilerinin çok iyi olması gerektiğini vurguladı. Vatandaşların, kamu hizmetlerinde yaşanan bu değişimin anlaşılması durumunda yaşanan sorunların azalacağını dile getiren Zengin, şu değerlendirmede bulundu: "Vatandaşların da kamu hizmeti sunanlara yaklaşımları son derece olumlu olmalıdır. Son günlerde gördüğümüz özellikle sağlık, eğitim ve diğer sektörlerde yaşanan şiddet olaylarını çalışanlar hak etmiyor. Gün içinde iş ortamında yaşadığımız sorunları azaltmak için insanları anlamaya, dinlemeye ve onları kendilerinin değerli hissetmelerini sağlayacak ortamları oluşturmalıyız. Bir iş ortamında güzellikleri ne kadar artırırsak yaşadığımız sorunları aynı oranda azaltmış oluruz."

Diş hekimlerinden ‘Tebessüm’ sergisi içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, Altındağ ilçesi, Ankara, diş hekimleri, Tebessüm sergisi etiketleri ile Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha