Aşık Veysel’in: Aşığına Kaçan Eşinin Ayakkabısına Para Koymuş

Aşık Veysel’in: Aşığına Kaçan Eşinin Ayakkabısına Para Koymuş

Aşık Veyselin İç Ürperten Acı Dolu Aşk Hikayesi gerçekten insanı tuhaf hissettiriyor buyrun aşık veyselin aşk dolu hikayesi

KAÇACAKLARI GECE HER ŞEYİ HİSSEDİYOR Aşık Veysel'in torunu iş kadını Çiğdem Özer, üç sene önce bir röportajda dedesinin ilk evlililiğiyle alakalı pek bilinmeyen bir olayı böyle anlatmıştı: "Köyün en güzel kızıyla izdivaç ettirilmiş Aşık Veysel... Yol arkadaşlıkları aileleri tarafından atamış iki insan. Hayat sürprizlerle dolu, gel vakit git vakit hanedeki hizmetli Hüseyin'e kayıyor gönlü güzeller güzeli Esma'nın. Aşk bu, insanın gözünü karartır. Aşıklar bir gün kaçmaya karar veriyor ve Esma çocuğunu ve Aşık Veyseli bırakıp kaçıyor. Fakat Veysel de aşık ve kaçacakları gece görmeyen gözlerine karşın her şeyi hissediyor. AŞIĞIYLA KAÇAN EŞİNİN AYAKKABISINA BİR TOMAR PARA KOYDU Neyse, bizim kaçaklar Samsun'a vardıklarında Bafra civarında soluklanmak için bir çeşmenin başında duruyorlar. Bitkinler, açlar, ceplerinde bir kuruş para yok. Esma çoraplarını çıkarıyor ve bir bakıyor ki içinde bir tomar para... Evet Aşık Veysel yaban ellerde kurda kuşa yem olmasınlar diye... İşte bazılarımızın gönlü zengin... Hikaye burada bitmiyor aslında. Hüseyin'le Esma günün birinde perişan durumda köye dönüyor. Aynı zamanda dedem ve Esma annenin çocuğu da can veriyor. "İHTİYAÇLARI VAR MI?" DİYE SORDURUYORMUŞ Dedem Aşık Veysel o vakit çok ünlü, 'Esma'ların bir ihtiyaçları var mı?' diye sorduruyormuş devamlı akrabalarına. O kadar içi acımış ki, bir şiir yazmış 'Kalpsiz, kafir, babasız koydun kuzumu/ Çocuğunu geride bırakıyor, kalpsiz kafiri Hüseyin' diye. Dedem ölüm döşeğindeyken helallik almak için kapıya kadar geliyor Esma anne, fakat "İçeri girmeye yüzüm yok" deyip vazgeçiyor. Bir arkadaşı dedemi Zara'ya çağrı etmiş. Orada üç ay kalmış Veysel... Yalıncak Baba Dergahı'ne uğramış. Anneannem de orada yaşayan bir ailenin kızı... Gülizar anne düşünde dedemle izdivaç ettiğini görüyor ve bunu babasıyla paylaşıyor, babası da 'Bu adam senin nasibin kızım' diyor ve izdivaç ediyorlar."

Aşık Veysel’in: Aşığına Kaçan Eşinin Ayakkabısına Para Koymuş içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, Aşık Veysel, Aşık Veysel'in :Aşığına Kaçan Eşinin Ayakkabısına Para Koymuş, Aşık veyselin aşk hikayesi, gaziantep aşık veyselin aşk hikayesi, Twitter Aşık Veysel etiketleri ile Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha