Kayseri Tarihi; Zeynel Abidin Türbesi

Kayseri Tarihi; Zeynel Abidin Türbesi içeriğini okuyabilir, Kayseri.com Sizin Kayseri kategorisinde yer alan Kayseri Tarihi; Zeynel Abidin Türbesi yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Kayseri Tarihi; Zeynel Abidin Türbesi

İmam Sultan adı ile anılan Zeynel Abidin, 1414'te Kayseri'de vefat etmiştir, mezarının üzerine bu mütevazı türbe yapılmıştır.

Sultan II. Abdülhamit zamanında yapılan türbenin ortasında Zeynel Abidin'in sandukası yer alıyor. Türbenin hemen karşısındaki ev ise Türbedar evidir zamanında türbeden sorumlu kişinin evi olarak kullanılıyordu ancak şuan da Turizm Danışma Merkezi olarak kullanılıyor. Zeynel Abidin Türbesinin yakınında Ok Burcu bulunuyor. Anadolu Selçuklu Devleti Sultanı I. Alâeddin Keykubad tarafından 1224’te yaptırılmıştır. Daha sonra restore edilen Ok Burcu şuan da Büyükşehir Belediyesi Tarafından Kültür amaçlı kullanılmaktadır bura da çay bahçesi bulunmaktadır yorulduysanız orada biraz dinlenip gezinize devam edebilirsiniz.

Kayseri Tarihi; Zeynel Abidin Türbesi içeriği, 05 Şubat 2019 tarihinde Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha