Kayseri; Piknik Alanları

Kayseri’nin Turizm Dergisi
29 Ocak 2019
Şehrin Simgesi: Alaca Kümbet
29 Ocak 2019

Kayseri İlimizde doğayla iç içe olabileceğiniz bir çok piknik alanı bulunmaktadır sizlerle bu piknik alanlarını paylaşacağız.

Beştepeler Mesire Alanı

Yüksek konumuyla güzel bir Kayseri manzarasını ayaklar altına seriyor. Uzun ağaçları, tertemiz havası, yürüyüş parkurları, piknik alanları ile ziyaretçilerin vazgeçilmez yerlerinden birisi. Seyir teraslarından Ali Dağının arka kısmını ve Kıranardı’nı yüksekten fotoğraflama imkanı var. Eşsiz manzarasıyla tertemiz havasıyla aileniz ile birlikte vakit geçirebileceğiniz  Beştepeler Mesire Alanı’nın da mangal yakmak serbesttir tabi ki doğa anamıza zarar vermemek için gereken önlemleri alalım. 

Ali Dağ Mesire Alanı

Talas ve Kayseri’yi kuşbakışı görebilecek bir piknik ve mesire alanıdır. Kayseri’nin eşsiz manzarasıyla pikniğin keyfini çıkarın mangal yakmak serbesttir. Aynı zamanda Ali Dağı Yeraltı Şehri’ni de
gezebilirsiniz yer altı şehrinine  girişte çok az bir ücret alınmaktadır. Müze kart geçersizdir.

Erciyes Piknik Alanı

2.000 kişi kapasiteli günübirlik ücretsiz piknik alanları ile hizmette olan Erciyes Piknik Alanı. Yaz ve kış aylarında aile ve sevdiklerinizle birlikte gönlünüzce eğlenebileceğiniz bir alandır. Mangal yakmak serbestir.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir