Kayseri ‘BAYRAM HACI KAPLICASI’

Kayseri Tarihi; Çifte Kümbet
18 Şubat 2019
Güpgüpoğlu Konağı Etnografya müzesi
18 Şubat 2019

Kayseri-Kocasinan’da bulunan Bayramhacı Kaplıcası, hem kendi yöresinden hem de çevre illerden sürekli akın edilmektedir.

Bayramhaci Köyü sinirlari icinde cok önemli iki Termal tesis var. Bayramhaci Kaplicalari yataklidir, ayrica günübirlik konaklama yeridir. Camii’si bulunmaktadir. Kaplicanin özelikleri: Bay ve Bayan icin yüzme Havuzu özel banyo kabinleri bulunmaktadir, Kadin Hastaliklari , Mide rahatsizliklari, Romatizma ve Icme yoluyla tedavi veriyor. Yalli Camping Tesislerinde günübirlik konaklaniyor. Piknik yapma imkânları bulunuyor. Bay ve Bayan icin yüzme havuzlari, özel Banyo Kabinleri bulunmaktadir.

Ayrica Köy yakininda Alabalik üretimi yapılır. Kapadokya’dan çok sayıda Turist hem Köyün güzelliklerini hem de Termal sulardan faydalanmak için ziyaret etmektedirler. Birde aynı mevkide bulut termal motel vardır.Panoramik bir görüntüye sahiptir.Akşamları canlı yöre müzikleri dinliyebilirsiniz.Her türlü konaklama imkânlarına sahip temiz şirin bir moteldir. Kayseri’nin 65 km. batısında, Bayramhacı Köyü’ne 1,5 km. uzaklıkta yer alan Bayramhacı kaplıcası 38ºC / 40ºC sıcaklığındaki suyunun romatizma, deri, kalp ve kan dolaşımı, solunum yolu ve kadın hastalıkları tedavisinde yararlı olmaktadır.

Bayramhacı Kaplıcası 1950 yılından bu yana ilgi görmeye devam etmekte olup birçok rahatsızlığa şifa olmaktadır. Bronşit, mide, karaciğer, bağırsak, bağsur, solunum yolları ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinen kaplıca, Kayseri’de mutlaka uğramanız gereken rotalardan biridir.

Kaplıcaları ziyaret ettikten sonra acıktığınızı hissedeceksiniz işte KAYSERİ’DE NE YENİLİR sorusuna muhteşem cevap…

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir