Sağlıklı Yaşam Nedir?
3 Haziran 2019

Doğal ve kalın kaşlar bu sene çok moda. Siz de kalın ve doğal kaşlara sahip olabilirsiniz. Bunun için biraz sabır gerekli. Sizin için hazırladığımız adımları takip etmeniz yeterli.

Cımbızı Unutun

Kaşlarınızı uzamasını ve kalınlaşmasını istiyorsanız bunun için cımbızı bırakmanız lazım. 2 ay boyunca kaşlarınıza hiç dokunmamalısınız. Kaşlarını ağda ile alanlar ise 4 ay beklemek zorunda. Bu sürede ise yapmanız gereken, kaşlarınızı yukarı doğru sadece taramak.

Kaşları Şekilllendir

Kaşlarınızı büyük bir sabırla uzattınız. Sıra geldi şekillendirmeye, en önemli noktada burasıdır. İlk önce kaş başlangıç çizginizi bulmanız gerekli. Kaş başlangıç çizginizi bulmak için de burnunuzun uzundan yukarı doğru bir kalemle kaş başlangıç çizginizi bulabilirsiniz. Kaş bitiş noktanızı bulmak için ise, kalemi burnunun ucuna yerleştirip gözünün bittiği yere doğru eğ. Kalemin denk geldiği yer kaşlarının bitiş noktasıdır. Bu noktaları belirledikten sonra, kalan kısımlardaki tüyleri cımbızla alabilirsin.

Kaşlarını Doldur

Kaşlarını doldurma aşamasıda önemlidir. Bunun için, kaş renginden bir ton koyu kaş farı kullanabilirsin. Kaşlarını boyamaya dış köşelerden başlayın. Daha sonra içlere doğru gelin ve boyayın. Kaşlar boyandıktan sonra mutlaka şeffaf maskara kullanmalısınız. Artık doğal ve kalın kaşlara sahipsin.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir