Bekçi alımı başvuru tarihleri ve şartları neler?

Sevgilinizden Ayrıldıktan Sonra Yapılmaması Gerekenler
19 Mart 2019
Usta Oyuncu Ümit Yesin Hayatını Kaybetti
19 Mart 2019

Bekçi olmak isteyen binlerce vatandaş, 2019 yılı için yeni bekçi alımları için başvuru tarihinin ve şartlarının açıklanmasını büyük bir heyecanla bekliyordu ve beklenen tarihler açıklandı.

Bekçi alımı başvuruları e Devlet üzerinden yapılmaya başlandı ve birçok kişi detayları merakla araştırıyor. Başvurularını doğru bir şekilde gerçekleştirmek isteyen bekçi adayları, kılavuzu inceliyor. Peki, bekçi alımı başvuru şartları neler, bekçi alımında yaş sınırı var mı? İşte EGM bekçi alımı başvuru ayrıntıları…

BEKÇİ BAŞVURULARI NASIL YAPILABİLECEK?

Adaylar, 18 Mart-01 Nisan 2019 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecekler.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU DETAYLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) 8 bin bekçi alımı yapılacağını duyurması ardından gözler başvurularla ilgili detaylara çevrildi. Merakla beklenen bekçi alımı başvuru süreci 18 Mart itibariyle başlatıldı.

Başvuru için Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden duyurulan sayfa aracılığıyla E-Devlet sayfasına yönlendirilecek olan adaylar, TC Kimlik Numarası ve E-Devlet şifreleriyle giriş yaptıktan sonra ön başvurularını gerçekleştirmiş olacak.

Ön başvurular, 18 Mart- 1 Nisan aralığında gerçekleştirilebilecek. Ankara ve İstanbul için açılan 2019/2. Dönem Çarşı Ve Mahalle Bekçiliği başvurusu ise ayrı bir sayfa üzerinden yapılacak.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir